Śmigłowiec, mnóstwo policyjnego sprzętu, a także pokazy ratunkowe na wodzie!

2021-06-18 5:53
Śmigłowiec, mnóstwo policyjnego sprzętu, a także pokazy ratunkowe na wodzie!
Autor: Wojciech Łuczak

Wielkopolska Policja wraz z innymi służbami zorganizowały imprezę plenerową nad jeziorem w Niepruszewie koło Buku. Wszystko po to, by skupić uwagę dzieci na zagrożeniach, jakie wiążą się z wypoczynkiem nad wodą.

Najmłodsi dowiadywali się, jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą: co należy robić oraz czego unikać.

Nie wskakiwać rozgrzanym ciałem do wody, tylko najpierw przyzwyczaić się do temperatury. Natrzeć ciało wodą i zanurzyć się pomału. Tam gdzie wolno wskakiwać, jasne, że można to robić. Jednak na ogół na pomostach jest zakaz wskakiwania do wody ze względu na to, że mogą być jakieś rzeczy pod wodą.

Mówi Andrzej Szymański z WOPR-u. Dzieci dowiadywały się także, co zrobić, gdy już dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Oprócz apeli do najmłodszych, były również te skierowane do rodziców.

Statystyki faktycznie potwierdzają, że główną przyczyną zatonięć jest alkohol. W zeszłym roku mieliśmy mniej takich przypadków z oczywistych względów, ale dwa i trzy lata temu mieliśmy 26-27 utonięć w całym roku.

Mówi Komendant Wojewódzki Policji Piotr Mąka. Dodajmy, podczas samego wypoczynku najczęściej do tragedii dochodzi właśnie nad wodą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE