Nielegalna fabryka tytoniu

i

Autor: www.wielkopolska.policja.gov.pl Nielegalna fabryka tytoniu

Skonfiskowali tonę suszu! Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę [ZDJĘCIA]

2020-01-23 12:55

Dzięki połączeniu sił poznańskich i pilskich policjantów udało się zlikwidować nielegalną fabrykę tytoniu na terenie województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko... tonę suszu bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 700 tys. złotych! W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że mieszkańcy powiatu pilskiego wraz z mieszkańcem województwa mazowieckiego zajmują się szemranym biznesem. Śledczy na podstawie zebranych materiałów ustalili również, że mężczyźni prowadzą nielegalną fabrykę, w której produkują tzw. krajankę tytoniową.

W połowie stycznia policjanci ruszyli do akcji i na terenie powiatu pilskiego zatrzymali 3 mężczyzn, a i 1 na terenie województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znajdujących się w województwie mazowieckim policjanci znaleźli specjalne maszyny służące m.in. do cięcia i suszenia tytoniu, zabezpieczyli niemal tonę materiału i zamknęli nielegalną fabrykę.

Czterem mężczyznom w wieku od 29 do 53 lat postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im kara do 10 lat więzienia oraz wysokie kary pieniężne. Trzech mężczyzn zatrzymano na 3 miesiące w areszcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE