szkoła

i

Autor: Pixibay

Oświata

Skandal w oświacie! Nauczycielka miała kontakty poszukiwanym szefem mafii

2023-03-23 7:57

Włoski minister oświaty Giuseppe Valditara wszczął postępowanie w sprawie nauczycielki z Sycylii, która była w kontakcie z poszukiwanym przez 30 lat i aresztowanym w styczniu szefem tamtejszej mafii, cosa nostra Matteo Messiną Denaro. Gdy on ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i zmienił tożsamość, ona spotykała się z nim i wymieniała listy.

Kobieta została objęta prokuratorskim śledztwem. Wśród dowodów w jej sprawie jest nagranie z supermarketu, na którym widać jej spotkanie z Messiną Denaro. W jednej z jego kryjówek znaleziono też listy i poufne wiadomości, jakie do niego pisała.

Nauczycielka na Sycylii zadawała się z człowiekiem z Mafii

Minister oświaty wezwał przedstawicieli władz regionu Sycylia, by przedyskutować kroki, jakie należy podjąć wobec nauczycielki, która może zostać oskarżona o pomoc ukrywającemu się szefowi mafii.

Ujawnienie kontaktów nauczycielki z potężnym i niebezpiecznym mafijnym bossem wywołało oburzenie dyrekcji zespołu szkół w sycylijskim mieście Castelvetrano, która na razie zawiesiła ją do końca marca, ale deklaruje też, że nie chce jej więcej widzieć w murach szkolnych.

Konsternacja jest tym większa, że – jak zauważają media - w tej szkole podstawowej i gimnazjum realizowane są programy edukacyjne na temat praworządności, w duchu sprzeciwu wobec mafii.

- Taka osoba nie może mieć więcej żadnych kontaktów ze światem szkoły - mówią reprezentanci władz regionalnych. Kładą nacisk na konieczność ochrony szkoły.

Kontakty listowne z mafijnym bossem

Castelvetrano to rodzinna miejscowość Messiny Denaro, który po tym, jak został aresztowany na wyspie, odbywa karę dożywocia za zbrodnie i zamachy.

Nauczycielka jest zaś córką zmarłego miejscowego mafijnego bossa. W oświacie pracuje od 18 lat.

Dyrektor szkoły przyznała, że kobieta nigdy nie budziła żadnych podejrzeń, a ujawnione przez media jej kontakty z Messiną Denaro były dla wszystkich kolosalnym zaskoczeniem.

Z ustaleń śledczych wynika, że utrzymywali oni "bardzo intensywne" kontakty listowe.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE