Kolejny mural od KaWu w Poznaniu

i

Autor: Facebook/Kawu

Scooby Doo i poznańska klątwa - mural od Kawu robi furorę w Poznaniu

2022-10-28 9:39

Nowy mural artysty Kawu pojawił się na ścianie garażu, przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu. "Scooby Doo i poznańska klątwa" - tak swoje dzieło skomentował Kawu robi dużą furorę w mieście i podoba się mieszkańcom.

"Scooby Doo i poznańska klątwa" - tak skwitował swój najnowszy mural autor, KaWu. Dzieło pojawiło się na ścianie przy ulicy Szpitalnej i przypadło do gustu mieszkańcom Poznania.

Poznański artysta Kawu słynie z bajkowych murali, które coraz częściej pojawiają się na miejskich budynkach. Kilka miesięcy temu było o nim głośno w całej Polsce kiedy w Poznaniu pojawił się mural przedstawiający Władimira Putina jako Lorda Voldemorta.

Wówczas artysta na ścianie przy ul. Hetmańskiej namalował Władimira Putina. Prezydent Rosji, na tle ogarniętej wojną Ukrainy, przedstawiony został jako Lord Voldemort – czarny charakter z serii książek o Harrym Potterze uznawany przez czytelników za "ucieleśnienie zła". Na ścianie znalazł się także napis "NoWar". Mural został jednak szybko zamalowany. Na jego miejscu przez kilka dni można było zobaczyć inny: kobietę z włosami w kolorach ukraińskiej flagi. Obok postaci kobiety – po jednej i po drugiej stronie – znalazły się napisy: "Slava Ukrajini" oraz "Herojam Slava". Po kilku dniach i ten mural został zamalowany, a w jego miejscu powstał kolejny – tym razem KAWU namalował na nim prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego jako Harry'ego Pottera; bohatera, który w książce o młodym czarodzieju ostatecznie pokonał Lorda Voldemorta.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE