Ukraina

i

Autor: Pixabay

Samorząd Wielkopolski przekaże pogrążonej wojną Ukrainie milion euro. Na co pójdą te pieniądze?

Zbrodnicza inwazja Rosji na Ukrainę trwa już ponad 11 miesięcy. Mimo teoretycznej przewagi Rosji, Ukraina skutecznie broni się przez całkowitym zajęciem. Potrzebuje do tego broni i amunicji. Ale także środków ochrony, opatrunków, czy leków dla rannych żołnierzy, czy cywilów. Samorząd Województwa Wielkopolskiego z tego względu postanowił przekazać milion euro dla Ukrainy.

Efekty spotkania Marszałka z Ambasadorem

Na początku stycznia z ambasadorem Ukrainy w Polsce Wasylem Zwaryczem spotkał się Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak. Już wtedy Marszałek Woźniak obiecał wsparcie dla ogarniętej wojną Ukrainy.

Czego ma dotyczyć pomoc Ukrainie?

Marszałek Marek Woźniak zobowiązał się przekazać pieniądze na potrzebny sprzęt medyczny, szczególnie dla rejonów przyfrontowych. Pomoc ma zostać przekazana na podstawie ustawy z 12 marca 2022 roku o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, która zmieniła ustawę o samorządzie terytorialnym.

Milion euro od Wielkopolski dla Ukrainy

Ministerstwo Zdrowia Ukrainy przekazało listę potrzebnych rzeczy, które przydadzą się tamtejszym medykom. Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaznaczył, że poza tym, będą to pieniądze przekazane na transport i ewakuację ludności Ukrainy z terenów ogarniętych wojną. Pieniądze pójdą także na ambulanse, mobilne pracownie diagnostyczne w kontenerach, mobilne sale operacyjne, czy sprzęt chirurgiczny. Zgodę na przekazanie funduszy wydał także Sejmik Województwa Wielkopolskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE