Ryszard Kotys od lat mieszkał pod Poznaniem! Czy aktor zostanie uhonorowany?

2021-02-05 18:32
Ryszard Kotys / grób
Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Ryszard Kotys / grób

Ryszard Kotys zmarł 27 stycznia. Mało kto wie, ale aktor od wielu lat mieszkał w okolicach Poznania. Tam też został pochowany. Czy gmina, w której żył Ryszard Kotys go uhonoruje, a jeśli tak, to w jaki sposób? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Ryszard Kotys zmarł 27 stycznia 2021 roku w wieku 88 lat. Aktor od lat walczył z licznymi chorobami. Na początku 2017 trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc i obecności płynu w jamie opłucnej. Dziennikarze informują, że pod koniec życia zmagał się z demencją oraz problemami z poruszaniem się. W styczniu 2021 wykryto u niego infekcję COVID-19. Zmarł po kilku dniach pobytu w szpitalu. Został pochowany w Lusowie w okolicach Poznania. To właśnie w tej miejscowości mieszkał w ostatnich latach życia. Jak informują dziennikarze Faktu była to uroczystość świecka i bardzo skromna. Wzięli w niej udział tylko najbliżsi Ryszarda Kotysa. 

Ryszard Kotys grał w wielu filmach, serialach, występował także na deskach wielu teatrów. Największą popularność bez wątpienia dała mu rola Mariana Paździocha w kultowym już serialu Świat według Kiepskich. W tę postać Ryszard Kotys wcielał się od 21 lat. 

Ryszard Kotys nie żyje. Słynny Paździoch zmarł w wieku 88 lat

Ryszard Kotys - ulica lub park jego imienia w gminie Tarnowo Podgórne? Niewykluczone! 

Tymczasem wiele osób zastanawia się, czy gmina w której aktor spędził ostatnie lata swojego życia, w jakikolwiek sposób uhonoruje znanego aktora. Okazuje się, że nie jest to wykluczone. 

Zazwyczaj z taką inicjatywą wychodzą różnego rodzaju stowarzyszenia, które u nas też działają, albo grupy mieszkańców (...)  Mamy już parki, które noszą imiona naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie

powiedziała dziennikarzom Agnieszka Rzeźnik z Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE