Rynek Łazarski zmienia się nie do poznania! Prace przy przebudowie idą pełną parą!

2021-05-01 13:00 Wojciech Łuczak
Rynek Łazarski zmienia się nie do poznania!
Autor: Poznan.pl

Targowisko zyskało nowe, innowacyjne zadaszenie, jedno z największych tego typu w Europie.

Kupujący oraz sprzedawcy nie będą narażeni już na to, że podczas deszczu z zadaszenia spłynie na nich woda, bo dla wszystkich stanowisk będzie jedno zadaszenie. Poprawi się także estetyka tego miejsca.

Zadaszenie stanowią dwie warstwy membrany EFTE, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Wizualnie tworzy to efekt poduszek, które ułożone są jedna obok drugiej, układające się w koło, bo samo zadaszenie znajduje się na planie koła.

Mówi Katarzyna Parysek-Kasprzyk z Urzędu Miasta. System membran jako zadaszenia na Rynku Łazarskim ma między innymi właściwości samoczyszczące i ma się nie nagrzewać, co ma także znaczenie dla sprzedawanych tam produktów.

Membrana zadrukowana jest dodatkowo farbą, która odbija światło i we właściwy sposób doświetla przestrzeń znajdującą się pod dachem, a jednocześnie nie powoduje nadmiernego nagrzewania się tego, co znajduje się pod dachem.

Na Rynku Łazarskim będą także szersze chodniki, będzie więcej zieleni, powstanie fontanna i przestrzeń na małe wydarzenia plenerowe. Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia.Przypomnijmy, że tymczasowo rynek znajduje się między ulicami Głogowską a Kasprzaka, kilkaset metrów od swojego dotychczasowego miejsca.