Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń z Poznania! Gdzie latem polecimy z Ławicy?

2020-02-17 9:32
Samolot Ryanair
Autor: Ryanair / materiały prasowe Samolot Ryanair

Poznaniacy od jakiegoś czasu narzekają, że z poznańskiego lotniska nie ma lotów w atrakcyjnych dla nich kierunkach. Niebawem się to zmieni. Ryanair ogłosił rozbudowę siatki połączeń z Poznania. Gdzie polecimy ze stolicy Wielkopolski?

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły największy w historii rozkład lotów z Poznania na lato 2020, 4 samolot w bazie w Poznaniu oraz 7 nowych tras do Budapesztu, Charkowa, Lwowa, Odessy, Pafos, Paryża i Podgoricy. Ruch lotniczy wzrośnie o 10%, a Ryanair – według planów - obsłuży w Poznaniu 1,1 mln pasażerów.

Rozkład lotów na lato 2020 z Poznania:

4 zbazowane samoloty, inwestycja 400 mln $
7 nowych tras: Budapeszt (2 tyg.), Charków (2 tyg.), Lwów (2 tyg.), Odessa (2 tyg.), Pafos (1 tyg.), Paryż (2 tyg.) i Podgorica (2 tyg.)
26 tras łącznie

Latem 2020 roku Ryanair zaoferuje także inne ekscytujące, sezonowe kierunki jak Ateny (2 tyg.), Barcelona (2 tyg.), Billund (2 tyg.), Korfu (2 tyg.), Rzym (2 tyg) oraz Zadar (2 x tyg.).

Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które miały już swój debiut w czwartym kwartale roku 2019 do Budapesztu, Paryża Beauvais, Charkowa i Odessy oraz te, które już za moment będą do dyspozycji naszych pasażerów do Podgoricy oraz Pafos i powrót Lwowa oraz Barcelony, będą spełniać stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu i wpiszą się na długo do naszego rozkładu lotów. Teraz to i więcej na Ławicy, a wszystko w rękach mieszkańców Poznania i Wielkopolski

powiedział Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań – Ławica Sp. z o.o.

Ponadto władze portu lotniczego będą starały się, by z Poznania można polecieć w jeszcze jedno miejsce, które z roku na roku jest coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym Polaków. Mowa o Portugalii. Władze portu chcą, by linia lotnicza uruchomiła loty do jednego z portugalskich miast – Lizbony, Faro lub Porto.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE