Ruszył sezon grzewczy. W Poznaniu były już pierwsze incydenty z czadem

2021-10-13 14:19
Komin dym
Autor: Justyna Świderska Zaczął się kolejny sezon grzewczy. Czy smog znowu da się we znaki?

Ruszył sezon grzewczy, wrócił problem z czadem. Tlenek węgla jest tak niebezpieczny, ponieważ nie można go ani zobaczyć, ani wyczuć. Poznań ska Straż Pożarna ma za sobą już pierwsze interwencje tej jesieni.

Chociaż sezon grzewczy dopiero ruszył, Straż Pożarna musiała już kilkanaście razy interweniować w sprawie czadu. Na szczęście na razie obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Tlenek węgla wydziela się, gdy w procesie spalania jest za mało tlenu. Jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ nie można go zobaczyć, ani wyczuć. Pierwsze objawy zatrucia tlenkiem węgla są niepozorne - bóle i zawroty głowy, szybsze bicie serca. Z czasem może dojść nawet do omdlenia, które może skończyć się śmiercią.

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3

Uchronić nas może czujka czadu. To urządzenie, które kosztuje około 100 złotych. Kiedy wykryje tlenek węgla w powietrzu, uruchomi alarm. Trzeba też pamiętać o kontrolach systemu grzewczego. Wizyta kominiarza, przegląd wentylacji to podstawa przed sezonem grzewczym. Nawet jeśli mamy instalację gazową.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE