Ruszył Narodowy Spis Powszechny 2021! Jakie będą pytania? [SZCZEGÓŁY]

2021-04-01 14:31 MMK
Narodowy Spis Powszechny 2021
Autor: GUS

Ilu nas jest, kim jesteśmy i jak żyjemy. To pytania, na które znajdziemy odpowiedź dzięki Narodowemu Spisowi Powszechnemu! Badanie odbywa się co 10 lat. Jest obowiązkowe. Więcej szczegółów poniżej.

Ruszył Narodowy Spis Powszechny! Takie badanie odbywa się co 10 lat. Najlepiej spisać się przez Internet. Dla tych, którzy nie mogą tego zrobić, pozostaje infolinia lub przeznaczony do tego punkt w mieście. Wszystkie pozyskane dane objęte są tajemnicą statystyczną. Mówi wojewoda wielkopolski, Maciej Zieliński:

Dzięki Narodowemu Spisowi Powszechnemu Ludności i Mieszkań będzie można zdiagnozować ilu nas jest, kim jesteśmy i jak żyjemy.

Udział w spisie jest obowiązkowy, również dla Polaków przebywających za granicą, pod warunkiem, że nie wymeldowali się wcześniej. Dotyczy również cudzoziemców, którzy przebywają w kraju czasowo bądź na stałe. Obejmuje również, między innymi, mieszkania i budynki, aby sprawdzić ile osób w nich mieszka i jak są wyposażone.

Płeć, wiek, adres, stan cywilny, badamy kraj urodzenia, obywatelstwo, również pewne aspekty związane z pracą, z dojazdami do pracy, pytamy również o wykształcenie oraz sprawy związane z migracjami, czy zagranicznymi czy krajowymi

Spis powszechny potrwa do 30 czerwca. Jednak, jeśli będzie to konieczne, zostanie przedłużony do końca września.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl