Syria wojna uchodźcy

i

Autor: ON News

Rusza poznańska zbiórka pieniędzy na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii

2023-02-08 15:59

Organizuje ją fundacja Redemptoris Missio. Pieniądze będą na bieżąco przekazywane za pośrednictwem organizacji "Dom Wschodni" do miejscowości Aleppo w Syrii.

Nasza pomoc koncentruje się właśnie na Syrii, ponieważ to tam najtrudniej z tą pomocą dotrzeć. O ile Turcja może na tą pomoc liczyć, o tyle siły rządowe w Syrii nie wpuszczają dużych międzynarodowych organizacji.

- mówi Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji Redemptoris Missio

Pieniądze trafią do mieszkańców za pośrednictwem organizacji "Dom Wschodni", z którą fundacja współpracuje.

Środki można wpłacać przez stronę fundacji. Nie wykluczone, że będziemy również zbierać środki opatrunkowe, ponieważ wiemy o polskim samolocie, który będzie wyruszał do Turcji.

Przypomnijmy, w poniedziałek nad ranem doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Życie straciło kilka tysięcy osób, jeszcze więcej zostało bez dachu nad głową.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE