Seniorzy

i

Autor: Elle Hughes

Senioralni Poznań 2022. Październik miesiącem seniorów i seniorek! PROGRAM

Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu zaprasza na dwunastą edycję październikowego święta seniorów. Oficjalnie rozpoczęcie cyklu odbędzie się 24 września o godz. 12:00 na Placu Wolności. Jakie atrakcje czekają na uczestników tegorocznego wydarzenia?

Senioralni Poznań 2022. Startuje cykl imprez dla seniorów

W dniu uroczystej inauguracji dla mieszkańców Poznania zagra zespół Żuki Rock'n'Roll Band. Podczas oficjalnej części wydarzenia zostaną wręczone certyfikaty w ramach akcji "Miejsca Przyjazne Seniorom" oraz nagroda Miejskiej Rady Seniorów „Najlepszy Przyjaciel Seniorów”. Tegorocznymi partnerami festiwalu są Centrum Medyczne Synexus i Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii, którzy przedstawią swoje oferty.

Na seniorki i seniorów czekają również zniżki w poznańskich teatrach, jak i możliwość obejrzenia spektakli w wykonaniu swoich rówieśników. Projekcje filmowe, koncerty muzyki filmowej, czy spotkania z reżyserami i poetami. Na te wydarzenia uczestnicy mogą zabrać także swoje dzieci i wnuki, aby w rodzinnej atmosferze w pełni korzystać z październikowych atrakcji. Do wspólnej zabawy dołączyć może każdy, również seniorki i seniorzy z Ukrainy przebywający obecnie w Poznaniu.  

Targi "Viva Seniorzy!" na dobry początek. Co jeszcze w programie "Senioralnych"?

Jesienny festiwalowy program otworzą targi Viva Seniorzy!. Odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 3 w dniach 30 września i 1 października. Organizatorzy przygotowali liczne warsztaty, szkolenia i wystawy dla chętnych seniorów i seniorek w tym warsztaty malarskie, nauka tańca hawajskiego, czy cygańskiego oraz wiele innych. Zwieńczeniem dwudniowych targów będzie dla seniorów VIVA prywatka, czyli  potańcówka z DJ Zoranem. Targi to jednak jedynie przedsmak atrakcyjnych ofert, które przez cały październik będą dostępne do dyspozycji seniorów i seniorek.

Darmowe konsultacje urologiczne, dietetyczne lub fizjoterapeutyczne, do tego ćwiczenia na ból kręgosłupa. „Senioralni” to również doskonała okazja do zadbania o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Na głodnych wiedzy czekają również lekcje języków obcych, warsztaty fotograficzne, kursy komputerowe, wykłady z historii sztuki oraz odczytywanie łacińskich inskrypcji.

Pełen program wydarzeń "Senioralnych" dostępny będzie w październikowym wydaniu miesięcznika Senioralny Poznań oraz dostępny jest na stronie Centrum Inicjatyw Senioralnych: www.centrumis.pl. Więcej informacji można też uzyskać w Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24, tel. 61 847 21 11.

Sonda
Podoba Ci się inicjatywa "Senioralni Poznań"?