Senioralni Poznań 2022. Październik miesiącem seniorów i seniorek! PROGRAM

2022-09-27 12:41
Seniorzy
Autor: Elle Hughes

Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu zaprasza na dwunastą edycję październikowego święta seniorów. Oficjalnie rozpoczęcie cyklu odbędzie się 24 września o godz. 12:00 na Placu Wolności. Jakie atrakcje czekają na uczestników tegorocznego wydarzenia?

Senioralni Poznań 2022. Startuje cykl imprez dla seniorów

W dniu uroczystej inauguracji dla mieszkańców Poznania zagra zespół Żuki Rock'n'Roll Band. Podczas oficjalnej części wydarzenia zostaną wręczone certyfikaty w ramach akcji "Miejsca Przyjazne Seniorom" oraz nagroda Miejskiej Rady Seniorów „Najlepszy Przyjaciel Seniorów”. Tegorocznymi partnerami festiwalu są Centrum Medyczne Synexus i Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii, którzy przedstawią swoje oferty.

Na seniorki i seniorów czekają również zniżki w poznańskich teatrach, jak i możliwość obejrzenia spektakli w wykonaniu swoich rówieśników. Projekcje filmowe, koncerty muzyki filmowej, czy spotkania z reżyserami i poetami. Na te wydarzenia uczestnicy mogą zabrać także swoje dzieci i wnuki, aby w rodzinnej atmosferze w pełni korzystać z październikowych atrakcji. Do wspólnej zabawy dołączyć może każdy, również seniorki i seniorzy z Ukrainy przebywający obecnie w Poznaniu.  

Targi "Viva Seniorzy!" na dobry początek. Co jeszcze w programie "Senioralnych"?

Jesienny festiwalowy program otworzą targi Viva Seniorzy!. Odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 3 w dniach 30 września i 1 października. Organizatorzy przygotowali liczne warsztaty, szkolenia i wystawy dla chętnych seniorów i seniorek w tym warsztaty malarskie, nauka tańca hawajskiego, czy cygańskiego oraz wiele innych. Zwieńczeniem dwudniowych targów będzie dla seniorów VIVA prywatka, czyli  potańcówka z DJ Zoranem. Targi to jednak jedynie przedsmak atrakcyjnych ofert, które przez cały październik będą dostępne do dyspozycji seniorów i seniorek.

Darmowe konsultacje urologiczne, dietetyczne lub fizjoterapeutyczne, do tego ćwiczenia na ból kręgosłupa. „Senioralni” to również doskonała okazja do zadbania o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Na głodnych wiedzy czekają również lekcje języków obcych, warsztaty fotograficzne, kursy komputerowe, wykłady z historii sztuki oraz odczytywanie łacińskich inskrypcji.

Pełen program wydarzeń "Senioralnych" dostępny będzie w październikowym wydaniu miesięcznika Senioralny Poznań oraz dostępny jest na stronie Centrum Inicjatyw Senioralnych: www.centrumis.pl. Więcej informacji można też uzyskać w Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24, tel. 61 847 21 11.

Sonda
Podoba Ci się inicjatywa "Senioralni Poznań"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE