Czy smog wpływa na cięższy przebieg koronawirusa? Eksperci stwiają sprawę jasno

i

Autor: Pixaby Czy smog wpływa na cięższy przebieg koronawirusa? Eksperci stwiają sprawę jasno

Rozpoczął się sezon grzewczy. Posypały się już pierwsze mandaty

2020-12-10 11:49

Rozpoczął się już sezon grzewczy. Tylko w samym listopadzie strażnicy miejscy przeprowadzili 257 kontroli, które dotyczyły spalania w piecach. W 47 przypadkach funkcjonariusze ujawnili spalanie odpadów, takich jak płyty wiórowe ze starych mebli czy plastikowe opakowania. Jak zapowiadają strażnicy – to nie koniec kontroli.

Tylko w listopadzie, strażnicy Eko Patrolu, wraz z funkcjonariuszami rejonowymi, sprawdzili 257 nieruchomości. W większości kontrolowanych nieruchomości, do ogrzewania mieszkań stosowane są piece na opał stały. W 47 przypadkach funkcjonariusze ujawnili spalanie odpadów, takich jak płyty wiórowe ze starych mebli czy plastikowe opakowania - jedna sprawa trafiła do Sądu, a pozostali zostali ukarani. W 12 kolejnych przypadkach strażnicy pobrali próbki popiołu, które zostały wysłane do badań, celem określenia rodzaju spalonych materiałów. Wyniki analizy składu chemicznego popiołów będą stanowiły podstawę do ewentualnego ukarania.

Równocześnie, podczas opisanych czynności, strażnicy sprawdzali, czy zgromadzony i używany opał, spełnia wymogi określone w uchwale. W przypadku drewna opałowego określali jego wilgotność, a w pozostałych porównywali dane podane w certyfikatach. W 11 przypadkach strażnicy zastosowali mandaty i pouczenia.

80-letni Chuck Norris reklamuje World of Tanks

Od 2016 roku strażnicy miejscy przeprowadzają coraz więcej kontroli. W sezonie grzewczym 16/17 przeprowadzili oni 1151 kontroli. Rok później już ponad dwa razy tyle. W sezonie 2019/2020 poznańscy strażnicy miejscy przeprowadzili łącznie 2301 kontroli.