Rower z drewna? To całkiem możliwe! Jest konkurs! [SZCZEGÓŁY]

2021-04-20 18:45 MMK
Rower z drewna
Autor: archiwum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Rower stacjonarny lub do jeżdżenia, na przykład, po mieście. W tym konkursie ograniczać może tylko wyobraźnia. Najlepiej puścić wodze fantazji i zaskoczyć jury! Więcej szczegółów poniżej.

Kto wybuduje najlepszy rower z drewna? Koło naukowe wraz z wydziałem poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego organizuje konkurs dla twórców takiego pojazdu. Można zrobić go samemu, ale też w dwie, maksymalnie trzy osoby. Ograniczać może tylko wyobraźnia. Im bardziej zaskoczymy jury, tym lepiej.

W tym roku, również przez pandemię, zrobiliśmy wyjątek. Poza zwykłymi rowerami, którymi można się przemieszczać, można zgłaszać rowery stacjonarne. Konkurs to nie tylko nagrody, ale jest to głównie miło spędzony czas podczas wytwarzania takich rowerów

mówi Maciej Marecki, Prezes Koła Naukowego Technologów Drewna. I dodaje, że na zwycięzców czekają nagrody o wartości od 500 do 1500 zł. Choć impreza odbywa się cyklicznie co 2 lata, tym razem, ze względy na pandemię, będzie miała wyjątkowy charakter.

Finał konkursu odbędzie się całkowicie zdalnie, w formie transmisji na żywo, co oznacza, że uczestnicy nie będą przesyłać rowerów na wydział, tylko będą prezentować je z domowego zacisza.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 kwietnia. Finał konkursu zaplanowany jest na 11 czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl