Chłopczyk

i

Autor: Unsplash

Rodzice maluchów prawdopodobnie z podwójnym wsparciem!

2022-04-06 12:33

Rodzice małych dzieci prawdopodobnie z podwójnym wsparciem! Opiekunowie maluchów chodzących do prywatnego żłobka, dostają 600 złotych dofinansowania od miasta. Dodatkowo, od kwietnia mogą dostać także 400 złotych w ramach rządowego wsparcia.

Wszystko wskazuje na to, że rodzice dostaną podwójne wsparcie! Opiekunowie dzieci chodzących do prywatnego żłobka, dostają 600 złotych dofinansowania od miasta. Dodatkowo, od kwietnia mogą dostać także 400 złotych w ramach rządowego wsparcia.

Niezależnie od tego dofinansowania rządowego realizowanego w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, miasto planuje kontynuować to dofinansowanie, natomiast na chwilę obecną nie znamy jeszcze ostatecznej kwoty wysokości tego dofinansowania i sposobu jego przyznawania

mówi nam Lidia Płatek z Urzędu Miasta. Aktualnie Poznań dofinansowuje ponad 2 tysiące miejsc do końca sierpnia tego roku. Miejsce w poznańskim, prywatnym żłobku bez wsparcia to wydatek nawet blisko 2 tysięcy złotych.

Stała opłata pobierana od rodzica kształtuje się w granicach 1200 do 1900 złotych

Rocznie miasto wydaje na te dofinansowania 15 milionów złotych.

Gorąca 20 - jak dobrze znasz hity z notowania?

Pytanie 1 z 10
Dokończ hit Maty: Jak Scooby i Kudłaty wpadłaś w tarapaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE