Czy znasz wykształcenie polskich polityków?

i

Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER

QUIZ

Quiz. Wykształcenie polskich polityków. Jakie studia ukończyli znani polscy politycy?

2023-11-22 11:56

Kampania wyborcza poprzedzająca październikowe wybory parlamentarne to czas, gdy politycy będą widoczni w naszych miejscowościach czy programach w mediach. Na ogół chętnie wypowiadają się na różne tematy. W naszym QUIZIE przypominamy wykształcenie znanych polskich polityków. Komplet punktów zdobędą nieliczni!

Wykształcenie polskich polityków. Czy wiesz jakie studia skończyli politycy? Quiz

Politycy w Polsce od lat nie cieszą się dużym zaufaniem publicznym. Trwa kampania poprzedzająca październikowe wybory parlamentarne. To oznacza, że politycy będą bardziej aktywni - będą podróżować po Polsce i chętnie występować w mediach. W ten sposób powalczą o głosy wyborców. Czasem jednak swoimi występami mogą sobie zaszkodzić. Dzieje się tak, gdy wypowiadają się w tematach, w których nie mają wystarczającej wiedzy.

Przygotowaliśmy dla Was test, w którym pytamy o wykształcenie 20 znanych polskich polityków. Jakich nauk doktorem jest Jarosław Kaczyński? Kim z wykształcenia jest Donald Tusk? Co studiował Szymon Hołownia? Warto rozwiązać nasz quiz i sprawdzić swoją wiedzę! Życzymy powodzenia!

Quiz. Wykształcenie polskich polityków. Czy wiesz jakie studia ukończyli znani polscy politycy?

Pytanie 1 z 20
Jarosław Kaczyński, prezes PiS, jest:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE