Quiz. Trylogia Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana. Czy znasz polskie kultowe produkcje filmowe?

i

Autor: AKPA

QUIZ

Quiz. Trylogia Henryka Sienkiewicza. Czy znasz polskie kultowe produkcje filmowe w reżyserii Jerzego Hoffmana?

2023-11-19 10:06

Jerzy Hoffman to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów. Nazywany jest "wielkim hetmanem polskiego kina". To właśnie on zekranizował całą Trylogię Henryka Sienkiewicza. Kultowe filmy zna niemal każdy z nas! Jak dobrze je pamiętacie? Sprawdźcie się w naszym quizie! Komplet punktów zgarną jednak tylko nieliczni.

Trylogia Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana. Czy pamiętasz kultowe polskie filmy? Quiz

Trylogia Henryka Sienkiewicza składa się z "Ogniem i mieczem", "Potopu" i "Pana Wołodyjowskiego". To klasyka polskiej literatury. Każda z tych części została zekranizowana przez tego samego reżysera - Jerzego Hoffmana. Tym samym wybitny reżyser spełnił swoje wielkie marzenie. Pracował na to przez wiele lat: w 1968 roku nakręcił "Pana Wołodyjowskiego", w 1974 roku powstał "Potop", a 25 lat później "Ogniem i mieczem". Ten ostatni film Hoffman nazywa swoim najlepszym.

W każdej z produkcji grali topowi polscy aktorzy. Daniel Olbrychski, Michał Żebrowski, Krzysztof Kowalewski, Andrzej Seweryn, Tadeusz Łomnicki, Magdalena Zawadzka, Małgorzata Braunek czy Izabella Scorupco - ta obsada musi wywoływać zachwyt, a przecież wymieniać można by znacznie dłużej.

Jak dobrze pamiętacie Trylogię Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana? Przygotowaliśmy dla Was test składający się z 15 pytań. Komplet punktów zdobędą jednak tylko nieliczni! Powodzenia!

Quiz. Trylogia Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana. Czy znasz polskie kultowe produkcje filmowe?

Pytanie 1 z 15
Członek rodu Tuhaj-bejów pojawia się:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE