Przedmioty klasa 6. Jakie przedmioty dochodzą w szóstej klasie szkoły podstawowej?

i

Autor: Getty images Przedmioty klasa 6. Jakie przedmioty dochodzą w szóstej klasie szkoły podstawowej?

Quiz

Quiz. To musi wiedzieć każdy, kto skończył szkołę podstawową. Sprawdź się z wiedzy o stopniowaniu przymiotników

Gdybyśmy nie stopniowali przymiotników, nasz język byłby nijaki. Trudno byłoby nam wyrazić emocje, preferencje czy gusta. Jest to niezbędna wiedza, która dla wielu z nas jest czymś zupełnie naturalnym. Stopniowania uczymy się już od szkoły podstawowej. Jesteś gotowy na szybki test?

Stopniowanie przymiotników. Zacznijmy od podstawowych informacji. Wyróżniamy trzy stopnie: równy, wyższy i najwyższy. Stopień równy to przymiotnik w podstawowej formie. Z kolei przymiotnika w stopniu wyższym używamy w sytuacji, gdy chcemy podkreślić daną cechę przymiotnika, a także porównać coś ze sobą. Stopniem najwyższym posługujemy się w momencie, gdy chcemy wyróżnić konkretną cechę na tle innych. Jesteście gotowi na ten szybki quiz?

Quiz. Stopniowanie przymiotników

Stopniowanie przymiotników bardzo ułatwia opisanie tego, jak intensywna jest cecha osoby, przedmiotu lub miejsca. Z reguły każdy z nas pamięta słynne początki nauki, czyli najprostszy przykład: zły - gorszy - najgorszy. Chcesz upewnić się, że zapamiętałeś wszystko ze szkoły podstawowej? A może nawet nie zastanawiałeś się nad tym, czy można zrobić błąd podczas stopniowania przymiotników, ponieważ wydaje się to proste i oczywiste? W takim razie rozwiąż nasz quiz i się przekonaj!

Quiz. To musi wiedzieć każdy, kto skończył szkołę podstawową. Sprawdź się z wiedzy o stopniowaniu przymiotników

Pytanie 1 z 10
Najpierw rozgrzewka. Jakie stopnie przymiotników wyróżniamy?
VOX test wiedza ogólna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE