Quiz ortograficzny. Te wyrazy sprawiają duże problemy! Czy wiesz, jak je poprawnie napisać?

i

Autor: pixabay.com/StockSnap

QUIZ

Quiz ortograficzny. Czy wiesz, jak poprawnie napisać te wyrazy? Słowa, które sprawiają duże problemy Polakom!

2023-12-04 10:56

Zasady języka polskiego potrafią zaskakiwać, a wielość wyjątków wydaje się być nie do ogarnięcia... To dlatego ortografia dla wielu z nas była w dzieciństwie koszmarem. Przedstawiamy Wam 10 wyrazów i zwrotów, których pisownia może zaskoczyć. Komplet punktów zdobędą tylko mistrzowie ortografii!

Wyrazy sprawiające problemy ortograficzne. Quiz

Ortografia to prawdziwa zmora dla wielu uczniów. Język polski potrafi sprawiać problemy także dorosłym, wykształconym osobom. Razem, osobno czy z łącznikiem? Samo "h" czy "ch"? "Ż" czy "sz"? - Jak poprawnie to zapisać - często zadajemy sobie pytanie. I czasem upewniamy się w słowniku. Lista wyrazów, których pisownia może zaskoczyć, jest bardzo długa. Choć większość z nas zna podstawowe reguły w polskiej ortografii, to często zdarzają się wyjątki.

Przygotowaliśmy dla Was test. Nasz quiz ortograficzny składa się z 10 pytań. Wybraliśmy wyrazy i zwroty, które często sprawiają Polakom trudności. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Ostrzegamy - maksymalną liczbę punktów zdobędą tylko prawdziwi mistrzowie ortografii! Życzymy powodzenia!

Quiz ortograficzny. Te wyrazy sprawiają duże problemy! Czy wiesz, jak je poprawnie napisać?

Pytanie 1 z 10
Jak napiszesz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE