Quiz. Kultowa produkcja z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz film Znachor?

i

Autor: MIKOLAJ ZACHAROW/REPORTER, archiwum

QUIZ

Quiz. Jak dobrze pamiętasz film "Znachor"? Kultowa produkcja z czasów PRL

2023-12-08 10:02

Polskie kino w czasach PRL doświadczyło kilku prawdziwych perełek, które zapisały się na dekady w pamięci odbiorców. Tworzyło wtedy wielu wybitnych reżyserów, a znani do dziś aktorzy grali role swojego życia. W naszym quizie przypominamy jeden z wybitnych filmów z tamtego okresu - film "Znachor". Maksimum punktów zdobędą jednak tylko uważni widzowie.

Kultowa produkcja z czasów PRL. Czy pamiętasz film "Znachor"? Quiz

PRL był czasem, gdy polska kinematografia potrafiła zainteresować widzów rozmachem, z jakim powstawały kolejne produkcje. Reżyserowali wtedy wielcy - Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Roman Polański czy Jerzy Hoffman. To wtedy znani do dziś aktorzy grali role swoje życia, dzięki którym zdobyli ponadczasową popularność.

Jednym z filmów, który pokochali Polacy był "Znachor". Jego premiera kinowa w Polsce miała miejsce 12 kwietnia 1982 roku. Była to adaptacja kultowej książki Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. 

Nowa wersja "Znachora". "Znachor" w produkcji Netflixa. Kiedy premiera?

27 września na platformie Netflix pojawił się nowa wersja filmu "Znachor". Produkcja wzbudza spore zainteresowanie, a Polacy pilnie śledzą najnowsze doniesienia na jej temat. Kilka dni temu w internecie zawrzało, gdy Netflix udostępnił zwiastun filmu. Jak się okazuje, trafi on także na zagraniczne rynki, choć pod angielskim tytułem "Forgotten Love", czyli "Zapomniana Miłość".

W obsadzie nowego "Znachora" znaleźli się: Leszek Lichota, Maria Kowalska, Ignacy Liss, Anna Szymańczyk, Izabela Kuna, Mikołaj Grabowski, Mirosław Haniszewski, Artur Barciś, Małgorzata Mikołajczak, Jarosław Gruda, Henryk Niebudek czy Adam Nawojczyk. Co ciekawe, Artur Barciś jest jedynym aktorem, który zagrał w produkcji z lat 80. XX wieku oraz tej z tego roku. Zmieniła się jednak grana przez niego postać.

Przed premierą nowej wersji "Znachora" przypominamy Wam kultową produkcję z okresu PRL. Sprawdźcie w naszym quizie, ile pamiętacie z filmu z lat 80. XX wieku. Maksymalną liczbę punktów zdobędą jednak wyłącznie uważni widzowie! Powodzenia!

Quiz. Kultowa produkcja z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz film "Znachor"?

Pytanie 1 z 10
Co zabrał Rafał Wilczur lekarzowi Pawlickiemu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE