Tokio, Japonia

i

Autor: pixabay.com

QUIZ

Quiz: Czy wiesz w jakim kraju leży to miasto? Jesteś ekspertem w tej dziedzinie?

2023-12-03 14:52

Jak dobrze znasz się na geografii? Czy wiesz w jakich krajach znajdują się dane miasta? Jeśli tak, to ten quiz jest dla Ciebie! Sprawdź swoją wiedzę z miast świata! Uda Ci się odpowiedzieć na nasze pytania? Tylko najlepsi odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania!

W jakich państwach świata znajdują się te miasta?  W naszym quizie sprawdzamy waszą wiedzę odnośnie miast świata.

Miasta świata - jakie najlepsze do życia?

W klasyfikacji na najbardziej przyjazne do życia miasto w 2023, podobnie jak w zeszłym roku zwyciężył Wiedeń. To on znalazł się na szczycie rankingu EIU pokonując rywali dzięki niezawodnej infrastrukturze, wyróżniającej się kulturze i rozrywce, a także nienagannej edukacji i usługom zdrowotnym. Wiedeń nie od dziś i nie przypadkiem nazywany jest "miastem marzeń".

Tuż za Wiedniem, na drugim miejscu, uplasowała się Kopenhaga. W pierwszej dziesiątce nie zabrakło aż trzech kanadyjskich metropolii: Calagary, Vancouver i Toronto. Pierwszą dziesiątkę zamyka japońska Osaka, która odnotowała niewielki wzrost w ocenie kultury i środowiska. Natomiast ostatnie miejsce zajął Damaszek. W rankingu bolesne spadki zaliczyły Londyn oraz Sztokholm. Stolica Wielkiej Brytanii spadła w rankingu o 12 miejsc, zajmując 46. pozycję. Zaś stolica Szwecji spadła o 22 miejsca i zajęła 43. pozycję.

Czy wiesz w jakim kraju leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
W jakim kraju leży Dubaj?
Dubaj

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE