flagi

i

Autor: Unsplash

Quiz

Quiz: Czy rozpoznasz kraj po fladze? Sprawdź swoją wiedzę w teście!

2023-11-22 16:10

Flagi państw to jeden z symboli narodowych. Flaga to kawałek tkaniny z charakterystycznymi dla danego kraju kolorami i symbolami. Najczęściej jest prostokątna, choć zdarzają się też takie państwa, które mają flagi o innym kształcie. Czy rozpoznasz państwo po fladze? Sprawdźcie się w naszym quizie.

Kraje świata. Ile ich jest?

Obecnie na świecie są 194 państwa. Każde z nich ma swoją flagę. Często zdarza się tak, że są one bardzo podobne. Na przykład Polska i Indonezja mają takie same barwy, tyle że są one odwrócone. Znajomość flag państw może być potrzebna na lekcjach geografii, dlatego przygotowaliśmy dla Was quiz. Sprawdź swoją wiedzę! Zobacz na ile pytań uda Ci się prawidłowo odpowiedzieć!

Quiz: Czy rozpoznasz kraj po fladze?

Quiz: Czy rozpoznasz kraj po fladze?

Pytanie 1 z 10
Jakiego kraju to flaga?
Flaga

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE