Punkty Obsługi Klienta ZTM ponownie otwarte! Sprawdź które będą czynne!

2020-04-24 10:27
ZTM Poznań przywraca wizyty w Punktach Obsługi Klienta
Autor: fot. ZTM Poznań/mat.pras. ZTM Poznań przywraca wizyty w Punktach Obsługi Klienta

Od poniedziałku (27 kwietnia) ponownie będą otwarte Punkty Obsługi Klienta ZTM. Po 6 tygodniach przerwy poznaniacy będą mogli załatwić tam wszelkie sprawy dotyczące biletu. Jednak nie wszystkie POK będą czynne od razu.

27 kwietnia (najbliższy poniedziałek) otwarte zostaną Punkty Obsługi Klienta ZTM. Najpierw ma być otwarte 5 z nich. Przypomnijmy, POK były nieczynne przez ostatnie 6 tygodni z powodu pandemii koronawirusa.

Decyzja o braku możliwości osobistego załatwiania spraw lub kupowania biletów została podyktowana przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz dbałością o zapewnienie ciągłości pracy ZTM. Mimo trudnej dla nas wszystkich sytuacji oraz przy zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa i ostrożności w poniedziałek – 27 kwietnia - obsługa bezpośrednia zostanie wznowiona. Do piątku (24 kwietnia) wciąż możliwa jest wyłączna obsługa zdalna

czytamy w informacji Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. 5 Punktów Obsługo Klienta ZTM, które zostaną otwarte od poniedziałku to:

  • Górczyn - dworzec autobusowy
  • Ogrody - pętla tramwajowa (punkt znajduje się w budynku przy pl. Waryńskiego 9)
  • Rondo Kaponiera (poziom -1)
  • Os. Sobieskiego - dworzec autobusowy
  • Dębiec - pętla tramwajowa

POK-i będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00 (z przerwami: I. stanowisko 14:00-14:15; II. stanowisko 14:15-14:30).

Ponadto, w celu zapewnienia odpowiednich środków bezpieczeństwa, w Punktach Obsługi Klienta trzeba będzie przestrzegać kilku zasad:

  • noszenie maski zasłaniającej usta i nos,
  • zdezynfekowanie rąk lub korzystanie z jednorazowych rękawiczek,
  • przebywanie podczas obsługi w miejscu wyznaczonym,
  • zachowanie minimum 2 metrów odległości między osobami oczekującymi w kolejce,
  • dokonywanie płatności (w miarę możliwości) kartą płatniczą

Przy składaniu wniosku o kartę PEKA do odwołania nie wykonywane są zdjęcia. ZTM zachęca do ciągłego załatwiania spraw w trybie zdalnym oraz zakupu biletów przez internet.

Posłuchaj, dlaczego bolą plecy i jak sobie radzić z dolegliwościami. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nielegalne używki za 2 mln zł!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE