Przy Arenie powstał parking tymczasowy! Podobny ma powstać na Wildzie! [SZCZEGÓŁY]

2020-12-16 16:00
Tymczasowy parking przy Arenie
Autor: Zarząd Dróg Miejskich Tymczasowy parking przy Arenie

Od piątku, 18 grudnia, mieszkańcy Łazarza będą mogli korzystać z miejsc parkingowych przy Arenie. To tymczasowy parking. Do kiedy będzie on działał? Przeczytajcie więcej w artykule poniżej.

Od połowy września na ulicach na Łazarzu trwa wdrażanie strefy płatnego parkowania. Wykonywane jest nowe oznakowanie poziome, montowane są znaki drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Zgodnie z nową organizacją ruchu wyznaczane są również miejsca postojowe. Wdrażanie tylu zmian wiąże się z koniecznością czasowego opróżnienia ulic z parkujących na nich samochodów, tak aby wykonawcy mogli bez przeszkód wykonać zlecone prac. Kierowcy nie mają dostępu do danej ulicy przez parę dni. Jeśli nie przeparkują samochodu muszą się liczyć z odholowaniem pojazdu i kosztami.

Aby ułatwić mieszkańcom Łazarza funkcjonowanie podczas wdrażania strefy i umożliwić im pozostawianie auta w miejscu nie objętym pracami wyznaczony zostanie parking tymczasowy. Będzie zlokalizowany na utwardzonym terenie przy Arenie. Mieszkańcy Łazarz będą mieli do dyspozycji około 70 miejsc

informuje Zarząd Dróg Miejskich. 

Naleśnikami z marihuaną nakarmił mamę chorą na raka

Wjazd i wyjazd możliwy będzie od strony ul. Wyspiańskiego, a parkowanie będzie się odbywało na odgrodzonym terenie przy samej Arenie. Parking będzie funkcjonował od 18 grudnia do 31 stycznia przyszłego roku. Nie będzie utrudniał mieszkańcom korzystania z okolicznych terenów.

Na taką lokalizację tymczasowego parkingu zgodzili się osiedlowi radni zaznaczając jednak, że teren wokół Areny to ważne miejsce rekreacji dla mieszkańców Łazarza, które może być przeznaczone na parking tylko w tej wyjątkowej sytuacji związanej z wdrażaniem strefy.

ZDM planuje wyznaczyć podobny, tymczasowy parking również na Wildzie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE