Przez pandemię od ponad roku nie widzieli się z rodzinami. Teraz ma się to zmienić!

2021-05-08 11:33 A.N
Więzienie, areszt
Autor: Pixabay Nie ma chętnych do kupna budynku dawnego aresztu śledczego dla kobiet w Ostródzie.

Od 1 czerwca więźniowie będą mogli spotykać się z bliskimi - na razie ze ścisłymi ograniczeniami.

W widzeniu uczestniczyć będzie mogła tylko jedna osoba, widzenie będzie się odbywało wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach, czas widzenia nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny.

Mówi mjr Jan Kurowski, rzecznik okręgowej służby więziennej w Poznaniu i dodaje, że od 1 lipca planuje się zwiększenie liczby uczestniczących w widzeniach, również o osoby niepełnoletnie.

Możliwość rejestracji na widzenie uruchomiona zostanie od dnia 24 maja 2021 roku, osoby udające się na widzenie zobowiązane są posiadać maseczkę do zakrywania ust i nosa, wejście na teren jednostki odbywało się będzie po spełnieniu formalnych wymogów obowiązujących przed wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski.

Teraz osadzeni mogą się kontaktować z najbliższymi wyłącznie przez telefon, czy Skype'a. Kontakt jest jednak bardzo ograniczony - rozmowy telefoniczne trwają do 10 minut.

Wielu osadzonych popada w depresje, wiele rodzin się rozpadło przez to, jednak kontakt fizyczny z dzieckiem, czy też z własną żoną, partnerką, matką i tym podobne, jest jednak inny. Co to jest widzenie przez Skype'a?

Mówi Joanna Kińska jedna z autorek petycji do ministra sprawiedliwości o przywrócenie widzeń w pełnym wymiarze.

Jak wróciły te widzenia w reżimie sanitarnym, to były widzenia bardzo przykre widzenia - w maseczkach, rękawiczkach. Pomiędzy mną a mężem była przegroda w formie plexi. Nie mogliśmy się w ogóle dotknąć, jeśli ktoś się przypadkiem dotknął na widzeniu, od razu były wypraszane. Od razu był zakaz widzeń i jedno widzenie dla najbliższej osoby w ciągu miesiąca, to była jedna godzina w ciągu miesiąca - bez dzieci - mówi Natalia Cwalina

Już za chwilę rusza Łódź Design Festival!
Strzelanina w pralni na warszawskim Gocławiu. Jedna osoba nie żyje

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE