Owczarek niemiecki

i

Autor: Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu/Facebook

Przez cały rok trafia do nas wiele czworonogów - mówią pracownicy poznańskiego schroniska

2022-06-29 13:24

Poznańskie Schronisko dla Zwierząt to nie hotel dla czworonogów. Nie można zostawiać tam psów i kotów, gdy wyjeżdżacie na wakacje.

Zwierzęta porzucane są nie tylko w wakacje. Przez cały rok trafia do nas wiele czworonogów - mówią pracownicy schroniska. Powody są różne.

Średnio, miesięcznie trafia do nas około 40 psów, z czego ponad połowa odbierana jest przez właścicieli. Nawet jeśli uda nam się wyadoptować dużą liczbę zwierząt, to ta połowa, czasami mniej, zostaje u nas i szukamy od nowa domu

mówi nam Katarzyna Frąckowiak ze Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu. Gdy zwierzak trafi do schroniska, kierowany jest na kwarantannę. Szukany jest również jego opiekun. Pracownicy otrzymują bardzo dużo telefonów od poznaniaków z prośbą, aby zaopiekowali się czworonogami, podczas gdy mieszkańcy będą na wczasach.

Schronisko nie jest hotelem. Nie można do nas na jakiś czas oddać psa, a potem go odebrać. Zajmujemy się po prostu zwierzętami bezdomnymi, czyli nie właścicielskimi. One posiadają swoich opiekunów i myślę rodziny.

Jeśli zwierzę nie może jechać z wami na wakacje, możecie zostawić je u rodziny, przyjaciół, poszukać osoby odpowiedzialnej, która się nim zajmie. Możecie też zostawić go na ten czas w hotelu dla zwierząt.

Jak dobrze znasz kultowe animacje Disneya? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
W dniu których urodzin Aurora miała ukłuć się wrzecionem i zapaść w głęboki sen?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE