św. Wawrzyńca

i

Autor: PIM św. Wawrzyńca

Przedłużenie ulicy św. Wawrzyńca już wkrótce! Drogowcy rozpoczęli prace!

2020-02-20 10:50

Na tę inwestycję mieszkańcy Jeżyc czekali od dłuższego czasu. Drogowcy wkrótce przedłużą ulicę św. Wawrzyńca. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Ulica św. Wawrzyńca na Jeżycach zostanie wybudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Kościelną. Droga w tym miejscu jest wąska, zarośnięta, częściowo nieprzejezdna, natomiast istniejący odcinek w stronę ul. Polskiej jest już dwupasmowy. Nowy będzie jednopasmowy, z drogami rowerowymi i chodnikami.

Przedłużenie ul. św. Wawrzyńca uzupełni oraz poprawi układ komunikacyjny w tej części Poznania, a mieszkańcy zyskają wygodny przejazd. Nowa droga odciąży zakorkowaną ul. Dąbrowskiego. Realizacja robót budowlanych planowana jest na lata 2020-2021

mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Plan rozbudowy św. Wawrzyńca

i

Autor: PIM Plan rozbudowy św. Wawrzyńca

Zakres inwestycji obejmuje też ingerencję w skrzyżowanie ul. św. Wawrzyńca z ul. Niestachowską i ul. Żeromskiego, a także z ul. Kościelną. Zakres planowanych prac obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego na całej długości nowego odcinka ulicy, zmodernizowanie sygnalizacji świetlnej oraz budowę przystanków autobusowych.