Kot i pies

i

Autor: pixabay

Program bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierzaków wystartował!

2022-05-17 21:50

Poznaniacy mogą już bezpłatnie kastrować swoje psy i koty! Aby wziąć udział w akcji, trzeba spełnić warunki.

Program bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierzaków wystartował! Jeden opiekun może poddać zabiegowi dwa czworonogi.

Na pewno trzeba jak najszybciej skontaktować się z jednym z czterech gabinetów weterynaryjnych i tam umówić się konkretnie na wizytę. Lekarz weterynarii zadecyduje, czy dane zwierzę może temu zabiegowi być poddane. Mogą zdarzyć się sytuacje, że z przyczyn zdrowotnych taki zabieg nie będzie mógł być przeprowadzony w danej chwili

mówi nam Monika Nowotna z Urzędu Miasta. Akcja skierowana jest do mieszkańców Poznania, którzy rozliczają tu podatki. Potrwa aż do wyczerpania puli pieniędzy. W tym roku zostanie wykastrowanych około 800 zwierzaków.

Mamy pulę środków - niespełna 200 tysięcy złotych i większość tej kwoty, czyli 150 tysięcy jest dedykowana dla kotów. To właściciele kotów mają największe szanse dostania się na ten zabieg. Problem bezdomności kotów jest w Poznaniu problemem dużo większym niż problem bezdomności psów.

Aby umówić się na wizytę, należy skontaktować się bezpośrednio z wybranym gabinetem. Do wyboru macie cztery, przy ulicach: Nad Wierzbakiem, Brzozowej, Jugosłowiańskiej i Roślinnej.

Jak dobrze znasz popularne polskie seriale? QUIZ

Pytanie 1 z 10
"Stulecie Winnych": z jakiej miejscowości pochodzi tytułowa rodzina?
Stulecie Winnych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE