Procesje Bożego Ciała w Poznaniu [LISTA NABOŻEŃSTW]

2022-06-15 7:39
Główna procesja Bożego Ciała w Poznaniu tradycyjnie zakończy się przed Katedrą na Ostrowie Tumskim
Autor: Poznan.pl

16 czerwca przypada w tym roku Boże Ciało. Z tej okazji odbywać się będą procesje. Główna przejdzie przez ul. Garbary i dojdzie do Katedry. Na tej trasie zmieni się organizacja ruchu.

Centralną Procesję Bożego Ciała zaplanowano między godziną 10:00 a 13:00. Jej trasa przebiegać będzie tradycyjnie od kościoła pw. Bożego Ciała (ul. Strzelecka/Krakowska) i przejdzie ulicami Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, Estkowskiego, Wyszyńskiego, Panny Marii na Ostrów Tumski. Zakończenie procesji przewidziane jest ok. godz. 13:00 na placu katedralnym.

Przejście procesji będzie zabezpieczane przez policję, straż miejską, Nadzór Ruchu i służby kościelne. Na jej trasie obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna.

Ponadto, w związku z procesjami parafialnymi w różnych częściach miasta, 16 czerwca mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie kościołów parafialnych. Większość procesji zaplanowano w godzinach 10:00-13:00 oraz 15:00-19:00.

Prosimy o uwzględnienie możliwych utrudnień w planowanych podróżach oraz o zwrócenie uwagi na sygnały służb i czasowe oznakowanie, o rozważne parkowanie pojazdów oraz ostrożność w rejonie procesji. 

TUTAJ wykaz procesji zgłoszonych przez poszczególne parafie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE