Quiz. Najlepsze filmy PRL. Jak dobrze znasz te filmy? Sprawdź się! Maksimum punktów zdobędą tylko fani

i

Autor: AKPA Quiz. Najlepsze filmy PRL. Jak dobrze znasz te filmy? Sprawdź się! Maksimum punktów zdobędą tylko fani

Quiz

Quiz. Najlepsze filmy PRL. Jak dobrze je pamiętasz? Maksimum punktów zdobędą tylko fani

2024-03-01 8:35

Z tych produkcji filmowych słynął PRL. Jak dobrze znasz te filmy? Czasy PRL-u to czasy, które już nie wrócą, ale można je wspominać na różne sposoby. W tamtym okresie powstało wiele polskich produkcji filmowych, które cieszą się olbrzymią popularnością do dzisiaj. To m.in. "Kogel-mogel", "Miś", "Piłkarski poker" czy "Znachor". Pamiętacie te filmy? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym QUIZIE!

PRL to czas wspominany głównie przez naszych dziadków i rodziców. Dla osób urodzonych w latach 90. to czasy, w które znają wyłącznie z opowieści lub filmów. A tych w czasie PRL powstało naprawdę bardzo dużo i cieszą się one wielką popularnością. Takie produkcje filmowe jak "Sami swoi""Znachor", "Kogel-Mogel" czy "Miś" mają wielu fanów, a mnóstwo cytatów z tych filmów stało się kultowymi. Znacie te filmy? To zapraszamy do rozwiązania naszego quizu, który sprawdzi Waszą wiedzę na temat popularnych produkcji filmowych PRL-u.

PRL w Polsce

PRL to okres w Polsce pomiędzy 1945, a 1989 rokiem. W tym czasie zaszło wiele przemian społecznych i politycznych w naszym kraju. Starsze osoby wspominają brak towarów w sklepach czy cenzurę w mediach. W tym czasie powstało wiele filmów, które do dzisiaj wspominamy i do których często wracamy. 

PRL w Polsce. Znasz te filmy z czasów PRL-u?

Gotowi na zmierzenie się z quizem o produkcjach filmowych w PRL-u? To do dzieła! Łatwo nie będzie, ale nikt nie obiecywał, że tak się stanie.

Największe produkcje filmowe PRL-u. Jak dobrze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Na początek film "Miś". Dokończ cytat: "Kawa i wuzetka są obowiązkowe dla każdego! Bijemy się o..."

22 lipca obchodzone było największe święto państwowe w czasach PRL. Zobaczcie to na archiwalnych zdjęciach.

Listen on Spreaker.