Prezes WOPR wykorzystywał małoletnich seksualnie? Są zarzuty. Grozi mu 8 lat!

2021-07-29 11:47
Przestępstwa seksualne w WOPR Chodzież. Pokrzywdzone 15-latki!
Autor: Google Street View Przestępstwa seksualne w WOPR Chodzież. Pokrzywdzone 15-latki!

Zarzuty doprowadzenia dwóch małoletnich do innych czynności seksualnych przedstawiono prezesowi WOPR w wielkopolskiej Chodzieży. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia – poinformowała w czwartek prokuratura.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział PAP, że 67-latkowi przedstawiono trzy zarzuty dotyczące doprowadzenia do innych czynności seksualnych dwóch małoletnich 15-latek.

Remigiusz N. miał wykorzystywać seksualnie poszkodowane na terenie stanicy WOPR w Chodzieży w okresie od czerwca do lipca. "Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Stwierdził, że takie zachowania nie miały miejsca" – powiedział prokurator.

Organy ścigania o sprawie zawiadomiła matka jednej z pokrzywdzonych. Jak podają lokalne media, Remigiusz N. jest członkiem rady powiatu chodzieskiego.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego, a także zakazów: zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, pełnienia funkcji związanych z nadzorem nad młodzieżą oraz opuszczania kraju.

Podejrzanemu grozi do ośmiu lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE