Prezes KS Sobieski o brązowym medalu Michalika: DLA NAS TO ZŁOTO!

2021-08-03 14:11
Olimpiada 2020: Mamy kolejny medal. Tadeusz Michalik zdobył brąz w Tokio!
Autor: Tadeusz Michalik / PAP / Leszek Szymaski

Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal w zapasach na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Naszemu reporterowi udało się porozmawiać z prezesem klubu, w którym trenuje zawodnik. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Ogromny sukces Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym ( w kategorii do 97 kilogramów) zdobył Tadeusz Michalik. Dla poznaniaków to tym bardziej radosna informacja, że Tadeusz związany jest z KS Sobieski Poznań. 

Walka była bardzo krótka. Rywalem zawodnika ze stolicy Wielkopolski był reprezentant Węgier, Alex Gergo Szoke. Nie był on jednak w stanie pokonać Polaka. Pojedynek przerwano już w pierwszej rundzie. Skład sędziowski doszedł do wniosku, że Tadeusz Michalik osiągnął wysoką przewagę nad rywalem. 

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Naszemu reporterowi, Beniaminowi Piłatowi udało się porozmawiać z prezesem KS Sobieski Poznań. To klub, w którym na co dzień trenuje Tadeusz Michalik. 

Dla nas ten medal to jest jak złoto. Rewelacyjny dzień, fantastyczna walka Tadka. Spełniły się nasze marzenia - dla nas jako trenerów i dla niego jako zawodnika. Jeżeli chodzi o walkę, to znakomicie podszedł. Od samego początku narzucił swój styl walki. Tadek wykonał swoją koronną akcję, czyli ten wózek najczęściej kończy walkę, bo trudno się z tego uwolnić

powiedział Antoni Obrycki. 

Tadeusz Michalik: Kim jest? 

Tadeusz Michalik ma 30 lat i na co dzień trenuje w KS Sobieski Poznań. W 2016 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio wywalczył w 2019 roku na Mistrzostwach Świata w Nur-Sułtanie. 

Z ciekawostek - siostra Tadeusza Michalik, Monika Michalik również jest zapaśniczka. A tego o Tadeuszu na pewno nie wiecie. Jest żołnierzem Sił Zbrojnych RP w stopniu szeregowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE