Pasy - przejście dla pieszych

i

Autor: Michael Gaida / pixabay.com

Prawie doszło do tragedii w Gostyniu. Wpatrzony w telefon ojciec spacerował z córką

Policjanci z Gostynia poinformowali w komunikacie, ku przestrodze, że w ubiegłym tygodniu miało miejsce zdarzenie, w którym brali udział ojciec z córką. Ojciec, nieodpowiedzialnie spacerując z córką w wieku ok. 3-4 lat wpatrywał się w telefon, nie patrząc, co jego dziecko robi. Gdy zbliżyli się do przejścia dla pieszych, dziewczynka odpowiedzialnie zeszła z rowerka, by go przeprowadzić przez pasy. Tego nie zauważył nawet jej ojciec.

Nieuwaga ojca i krok od tragedii w Gostyniu

Do zdarzenia, według informacji policji miało dojść w ubiegłym tygodniu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dostrzegli około 3-4-letnią dziewczynkę, która jechała na rowerku w kierunku przejścia dla pieszych. Towarzyszył jej ojciec, jednak ten był ciągle wpatrzony w swój telefon komórkowy.

Godna pochwały postawa dziewczynki

Dziewczynka, mimo młodego wieku zachowała się dużo bardziej odpowiedzialnie od swojego opiekuna. Przed przejściem dla pieszych zeszła z rowerka, rozejrzała się w obydwie strony i dopiero wtedy przeszła na drugą stronę ulicy. Podążający za nią ojciec, nawet nie zauważył sytuacji, zajmując się swoim telefonem.

Ku przestrodze dla rodziców!

Tą sytuacją, policjanci z Gostynia pokazują, ze czasem dzieci są bardziej odpowiedzialne od rodziców. Dziewczynka, nauczona, czy w domu, czy w przedszkolu tego, jak na zachować się, przechodząc przez pasy, zachowała się lepiej, od swojego ojca, który oczy miał zajęte czymś innym. Dziewczynka została pochwalona przez funkcjonariuszy, oraz obdarowana prezentem, w postaci elementów odblaskowych, a jej 25-letni tata został pouczony.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE