Prawie co czwarty maturzysta z Wielkopolski nie zdał egzaminu!

2022-07-05 14:13
Matura
Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS

We wtorek maturzyści z całej Polski poznali wyniki egzaminu dojrzałości. Jak się okazuje w Wielkopolsce prawie co czwarty maturzysta nie zdał egzaminy. Niemal tradycyjnie, najwięcej problemów sprawiła matematyka.

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym w 2022 roku (w maju) w województwie wielkopolskim przystąpiło 25 068 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących, techników oraz branżowych szkół II stopnia) oraz 4 absolwentów – obywateli Ukrainy.

Do egzaminu w naszym województwie podeszło 25 068 maturzystów, z czego 14,5 tysiąca z liceów, a około 10,5 tysiąca z techników. Egzamin zdało 77,8% uczniów, a więc co 4 maturzysta go nie zdał. Lepiej poszło licealistom - tutaj egzaminu nie zdał co piąty uczeń (zdawalność 82,9%). W technikach zdawalność wyniosła 71%. Do poprawki we wrześniu będzie mogło przystąpić 4035 uczniów. Dla porównania, w Polsce zdawalność wyniosła 78,2%. 84% w liceach oraz 69,2% w technikach. To wyniki nieco lepsze niż przed rokiem.

Jak poszło wielkopolskim maturzystom z konkretnych przedmiotów? W przypadku języka polskiego egzamin zdało 96% uczniów. Gorzej jest z matematyką - tutaj egzamin zdało 81% przystępujących.

W sierpniu odbędą się egzaminy poprawkowe. Przystąpić mogą do nich uczniowie, którzy nie zdali egzaminu jedynie z jednego obowiązkowego przedmiotu.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu), będą udostępnione 9 września 2022 r.

Szczegółowe wyniki matur dostępne są tutaj!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE