Zalane Zoo w Poznaniu

i

Autor: facebook.com/Zoo-Poznań-Official-Site

Poznańskie Zoo zalane! Zniszczona słoniarnia, chata tygrysa i stara lwiarnia [AUDIO]

2021-06-23 14:36

Wtorkowa nawałnica nie oszczędziła poznańskiego Zoo. Alejki zamieniły się w rzeki, a na wybiegach utworzyły się błotne bajora. Oczywiście ku wielkiej uciesze słoni i tapirów. Jednak ogólna sytuacja jest niewesoła. ​Zwłaszcza w Chatce Tygrysa. Na razie trwa szacowanie strat, ale już teraz wiadomo, że są one znaczne.

We wtorek nad Poznaniem przeszła nawałnica. Brak prądu, zalane ulice, piwnice i garaże to szkody widoczne gołym okiem. Straty poniosło także poznańskie Zoo. Tam zaczęło padać już w południe i nie ​przestało aż do 15. Pracownicy musieli ewakuować wycieczki, które burza zaskoczyła podczas zwiedzania. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a niektórzy byli nawet zadowoleni...​ Słonie i tapiry korzystały z kąpieli błotnych. Jednak sytuacja nie jest wesoła.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Poznańskie Zoo zalane

Zniszczenia są spore. Ponownie zamknięto chatę tygrysa. Woda, która się do niej wdarła, sięgała do pasa. Trwa sprawdzanie, czy szyba pancerna nie została uszkodzona. A to dopiero początek. Fatalnie jest także w dawnej lwiarni w Starym Zoo. W niedawno wyremontowanym budynku trwało już wyposażanie Muzeum Historii Zoo. Jednak woda uszkodziła nie tylko sam obiekt, ale także instalację i cześć sprzętu. Zoo już zapowiada organizację zbiórki w internecie, która pomoże pokryć koszty naprawy szkód.

O szczegółach Ewa Stefanowicz rozmawia z Małgorzatą Chodyłą, rzeczniczką poznańskiego Zoo.

Dzięki sprawnej akcji strażaków i pracowników Zoo jest już dziś otwarte.

Posłuchaj całej rozmowy z Małgorzatą Chodyłą, rzeczniczką poznańskiego Zoo

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE