Słoń

i

Autor: ZOO Poznań Official Site

Poznańskie Zoo z wizytą w Niemczech! Przywiozło ze sobą kupy słoni!

2021-07-02 8:55

Pracownicy poznańskiego Zoo z wizytą w niemieckim Ogrodzie Zoologicznym! Przywieźli ze sobą kupy słoni! To wszystko w ramach projektu naukowego. Więcej szczegółów poniżej.

Dzięki... kupie, trzy słonice afrykańskie przyjadą do poznańskiego ZOO! Pracownicy poznańskiego ogrodu pojechali do Niemiec, skąd przywieźli odchody zwierząt. Pomoże to w późniejszej aklimatyzacji w nowym miejscu i poznawaniu innych zwierząt:

Kupa słonia jest nie tylko wielka, ale zawiera też szereg informacji o tym, który słoń ją zrobił, jak wygląda jego status rozrodczy, kim ten słoń jest

mówi dyrektorka poznańskiego ZOO, Ewa Zgrabczyńska i dodaje, że projekt związany jest z przyjazdem 3 słonic afrykańskich do Poznania. Zostaną one koleżankami słonia Ninio. Wymiana zapachów przed pierwszym spotkaniem jest niezwykle ważna.

Pierwszy kontakt będzie łagodniejszy, nacechowany pewnego rodzaju delikatnością i słonie już wymieniły pomiędzy sobą zapoznawcze wizytówki.

Słonice afrykańskie przyjadą do Poznania jesienią.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?