Poznański park iluminacji niemal gotowy! Jak wygląda Magiczny Las?

2021-10-15 14:46

​15 kilometrów przewodów i miliony lampek led. To wszystko pojawiło się w ogrodzie Dendrologicznym na Sołaczu. Od ponad tygodnia powstaje tam Magiczny Las. To park iluminacji, który zostanie otwarty pod koniec października.

Magiczny Las już niemal gotowy. To pierw​szy w Poznaniu park iluminacji. Znajduje się w Ogrodzie Dendrologicznym, gdzie ekipa od ponad tygodnia montuje światełka. Do ich instalacji zużyto blisko 15 kilometrów przewodów oraz miliony lampek LED. Dzięki nowoczesnej technologii, mimo ogromnych rozmiarów atrakcja będzie zużywać tyle prądu co... trzy piece do pizzy.

Wykonawcy podkreślają, że chcą za pomocą światła i efektów dźwiękowych wydobyć piękno tamtejszej przyrody.

Daria jako Dua Lipa w ESKA Live! IDGAF w nowej wersji

- Naszą największą atrakcją będzie drzewo życia. W którym nasi odbiorcy będą mieli poczucie, że obcują z ogromnym drzewem, do którego oświetlenia zużyliśmy około 100 tysięcy punktów świetlnych.

Mówi wykonawca, Jan Szagdaj.

Licząca 1,5 kilometra ścieżka została podzielona na strefy tematyczne. Spacerujący natrafią na rośliny, oświetlone drzewa, ale też zabawki czy słodycze.

Magiczny Las powstaje przy współpracy z Ogrodem Dendrologicznym i Uniwersytetem Przyrodniczym, a więc w poszanowaniu przyrody.

Nowa atrakcja będzie gotowa 29 października. Otwarta zostanie pół godziny po zachodzie słońca. Do Magicznego Lasu wejdziecie od strony ulicy Warmińskiej lub Wojska Polskiego, przez Uniwersytet Przyrodniczy.

Zobaczcie jak teraz wygląda Magiczny Las:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE