Studenci

i

Autor: Unsplash

Poznańska uczelnia rozesłała do swoich studentów i pracowników ankiety na temat molestowania

2021-12-17 17:28

- Uznaliśmy, że jest to ważna kwestia, szczególnie w kontekście budowania realnej wspólnoty akademickiej - tłumaczy Robert Kmieciak, pełnomocnik rektora ds. równego traktowania z UAM-u.

Ankiety dotyczące molestowania seksualnego wysłane do wszystkich studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to pierwsza uczelnia, która szczegółowo zbada skalę zjawiska.

Dzięki badaniu, chcemy przede wszystkim uzyskać wiedzę na temat zakresu tego zjawiska, co nam umożliwi podejmowanie działań służących lepszemu wsparciu osób, które doświadczyły molestowania seksualnego

mówi Robert Kmieciak, pełnomocnik rektora ds. równego traktowania z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorzy ankiety zbadają, między innymi, skalę problemu molestowania seksualnego na uczelni.

Przez molestowanie seksualne rozumie się każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym wobec osoby fizycznej lub odnoszące się do płci, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności tej osoby.

Uczelnia zamierza przeprowadzić akcję promocyjną i edukacyjną, która zwiększy świadomość na temat równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Bary koktajlowe to może dobre miejsce na randkę, ale ja wolę kawiarnie. Nie wiem, czy chcę inwestować czas w randki. Na zawsze pozostanę singielką! Kim jestem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE