Solidarność poznańska z Białorusią

i

Autor: Region Wielkopolska NSZZ Solidarność/ Facebook Poznańscy działacze Solidarności wspierają związkowców z Białorusi

Poznańska Solidarność z Białorusią. Wyślij pocztówkę do ambasady!

Kilka dni temu doszło do bezprawnego skazania Andrzeja Poczobuta, polsko-białoruskiego dziennikarza. Sąd podporządkowany reżimowi Łukaszenki skazał go na 8 lat kolonii karnej. Jednak nie tylko działacze polityczni są prześladowani. Są to także związkowcy, którzy nie zgadzają się z dyktaturą. Sytuacja zaogniła się latem 2020 roku, po sfałszowanych wyborach prezydenckich na Białorusi. W związku z tym poznańscy związkowcy, w imię solidarności rozpoczęli swoją akcję. Jaka to akcja?

Represje na związkowcach na Białorusi

Nie tylko działacze polityczni, ale też ludzie pracy są prześladowani przez reżim Aleksandra Łukaszenki na Białorusi. Tamtejsze niezależne związki zawodowe stały się niewygodne dla nielegalnej władzy przez udział w protestach, ale i ogólnie, z racji na swoją niezależność od władzy.

Związkowa solidarność z Białorusią

W związku z tymi represjami poznański oddział NSZZ "Solidarność" rozpoczął akcję wspierającą ludzi pracy Białorusi i sprzeciwu wobec opresyjnej władzy. Wszystko po to, by zwrócić uwagę Poznania i Polski na represje, jakie dotykają ludzi wszystkich zawodów, nie tylko polityków.

Jak można wspomóc akcję?

Poznański oddział NSZZ "Solidarność" zachęca do wysyłania pocztówek do ambasady Białorusi w Warszawie. Najpierw jednak należy odebrać taką z siedziby poznańskiej Solidarności przy Metalowej. Treść, jaką chcemy w tej pocztówce zawrzeć jest dowolna. Czy to będą słowa wsparcia dla robotników i mieszkańców Białorusi, czy słowa prawdy i swoje myśli na temat białoruskiego reżimu. Dowolnie. Związkowcy zachęcają też do napisania z jakiego regionu wysyłamy pocztówkę, oraz o zrobienia zdjęcia pocztówki i wysłania na maila związkowców. Następnie taką pocztówkę wysyłamy na adres: Ambasada Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej, ul. Wiertnicza 58, 02-952 Warszawa. Wszystko w ramach solidarności z naszymi braćmi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE