Dom

i

Autor: Unsplash

Poznaniacy uważajcie na czad! Straż Pożarna miała już 12 interwencji w Wielkopolsce

2022-10-17 15:43

Pierwsze zatrucia czadem w Wielkopolsce! W tym sezonie straż pożarna miała już 12 interwencji. 6 osób zatruło się już tlenkiem węgla.

Poznaniacy uważajcie na czad! Co roku w sezonie grzewczym wraca temat tlenku węgla. W tym sezonie straż pożarna miała już w Wielkopolsce 12 interwencji. 6 osób już się nim zatruło. Na szczęście nie ma osób śmiertelnych.

Każdego roku od 100 do 200 osób zatruwa się tym bezwonnym i bezbarwnym gazem. 10 ludzi nie przeżywa spotkania z tym cichym zabójcą

mówi nam Sławomir Brandt z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Warto więc przejrzeć swoje instalacje i zaopatrzyć się w czujkę czadu. Objawy zatrucia czadem to przede wszystkim ból głowy czy nudności.

Im wyższe stężenie, tym organizm bardziej broni się przez niedostateczną ilość tlenu i odcina poszczególne elementy funkcjonowania, na przykład nie będziemy mogli się przemieszczać.

Czad zabija przez kilkanaście do kilkudziesięciu minut, w zależności od stężenia.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Gdzie rozgrywa się akcja filmu "Love Actually"?
Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE