Poznaniacy mogą za darmo sprawdzić, czy ich mieszkania są nieszczelne

i

Autor: FB/Miasto Poznań

Poznaniacy mogą za darmo sprawdzić, czy ich mieszkania są nieszczelne!

2022-11-25 16:18

Wszystko dzięki kamerze termowizyjnej. Ruszyła rejestracja do 14. edycji akcji "Trzymaj ciepło". W tym roku przebadanych kamerą termowizyjną zostanie 380 domów jednorodzinnych i 10 kamienic z centrum, Wildy, Łazarza i Jeżyc. Przez nieszczelne okna czy drzwi nie tylko mamy niższą temperaturę w mieszkaniu, ale też mniej pieniędzy w portfelu.

Badanie polega na pomiarze kamerą termowizyjną. To jest takie specjalne urządzenie, które widzi rozkład temperatur, tak jak termometr trochę. Kamera termowizyjna jest takim urządzeniem, tylko obrazuje to na ekranie swojego monitora.

- mówi Łukasz Dembski, wykonawca badań i dodaje, że urządzenie generuje plik w formie jpg lub pdf. Dlatego mieszkańcy z każdego badania otrzymają raport ze zdjęciem i komentarzem fachowca.

Po tym jak jest oceniany ten program, ale również w ile dni rozchodzi się nasza pula. Mamy zdecydowanie jednoznaczny feedback, że ten program jest nadal potrzebny i oczekiwany przez mieszkańców.

- dodaje Magdalena Żmuda, dyrektor Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania

Badania będą wykonywane w dni robocze od godziny 17 do 21. Aby zostały zrealizowane konieczna jest odpowiednia pogoda: brak opadów, a temperatura nie może przekroczyć 3 stopni Celsjusza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE