Poznaniacy korzystają z pogody i… ROZJEŻDŻAJĄ TRAWNIKI! Strażnicy wlepili 79 mandatów!

2021-02-22 18:31 DR
Nieprawidłowo zaparkowane auta na Cytadeli
Autor: Halina Owsianna / FB Nieprawidłowo zaparkowane auta na Cytadeli

Miniony weekend należał do jednych z najładniejszych jeśli chodzi o pogodę w ostatnim czasie. Poznaniacy ruszyli więc w miejsca, gdzie jest zielono i przyjemnie. Oblegane były tereny w okolicach Cytadeli, a także w okolicach Rusałki. Okazuje się jednak, że pragnienie obcowania z naturą części było tak duże, że zapomnieli o tym jak prawidłowo parkować… Straż miejska była bezlitosna. Mandaty leciały jeden za drugim. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Mandaty się posypały! Piękna pogoda w niedzielę zachęciła Poznaniaków do przedwiosennych spacerów. Niektórzy do miejsc zielonych dojeżdżali samochodami, parkując gdzie popadnie. Straż Miejska miała ręce pełne roboty. 

Dyżurni Straży Miejskiej przyjęli 195 zgłoszeń mieszkańców, z czego 107 dotyczyło nieprawidłowego parkowania pojazdów

powiedział w rozmowie z nami Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej. Najwięcej interwencji było w niedzielę w okolicach Cytadeli i przy Jeziorze Rusałka.

Tylko w jednym miejscu, na trawnikach wzdłuż ulicy Za Cytadelą za parkowanie na terenach zielonych i inne wykroczenia strażnicy ukarali 79 kierowców 

Ci kierowcy zakończyli weekend z blokadami na kołach i wysokimi mandatami.

Przypominamy, że pogoda w Poznaniu w tym tygodniu przekroczy 16 stopni. Może więc warto do parku przejść się na piechotę, a nie jechać tam samochodem? Tak "dla zdrowotności". Polecamy. 

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016