Rower

i

Autor: Unsplash

Poznaniacy chętnie jeżdżą na rowerze zimą! Dlaczego?

2023-02-15 13:26

Mimo trwającej zimy, poznaniacy chętnie korzystają z roweru! Ruch w styczniu był ponad 16 % większy niż w grudniu! A to nie wszystko. Porównując trwającą zimę do tej ubiegłej, wzrosty, w niektórych miejscach, są nawet kilkudziesięcioprocentowe!

Wzrost ruchu rowerowego mimo trwającej zimy! Ruch w styczniu był ponad 16 % większy niż w grudniu! Z kolei porównując trwającą zimę do tej ubiegłej, wzrosty są nawet kilkudziesięcioprocentowe!

- Tutaj największy wpływ na to miało uruchomienie trasy na Naramowice. Ona jeszcze w ubiegłym roku zimą była właściwie prawie nieprzejezdna. W tym roku ten ruch już tam na drogach dla rowerów również jest

mówi Karol Raniszewski ze Stowarzyszenia Rowerowy Poznań. Brak mroźnej zimy również spowodował wzrost ruchu cyklistów. Ale to nie wszystko.

- Miasto jednak dość dobrze utrzymuje w zimie rowerową infrastrukturę. Ona jest przejezdna, ona jest bezpieczna.

W zimie najchętniej poznaniacy jeżdżą, np. ulicą Kórnicką, Grunwaldzką czy Bukowską, czyli tymi trasami, którymi dojeżdżają do pracy.

Jak dobrze znasz seriale Marvela? QUIZ dla fanów trykociarzy Domu Pomysłów

Pytanie 1 z 10
Matt Murdock aka Daredevil nocą był superbohaterem, za dnia zaś...
Seriale Marvela - quiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE