Poznań: Z głośników radiowozów słychać komunikat! „Prosimy pozostać w domach” [WIDEO]

2020-03-26 12:55 DR
Poznań: Radiowozy z nagłośnieniem
Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu Poznań: Radiowozy z nagłośnieniem

Na ulicach Poznania można spotkać radiowozy ze specjalnym nagłośnieniem. Za jego pośrednictwem emitowany jest komunikat, w którym policjanci proszą o pozostanie w domach. Zobaczcie wideo na stronie ESKI Poznań.

W związku z koronawirusem rząd wprowadził ograniczenia w poruszaniu się. Z domów nie można wychodzić za wyjątkiem drogi do i z pracy, wolontariatu w walce z koronawirusem, niezbędnych spraw życia codziennego (m.in. zakupy czy krótki spacer). Poznaniacy wydają się być zdyscyplinowani. Trudno oprzeć się wrażeniu, że ulice są puste, a z domów wychodzą tylko ci, którzy naprawdę muszą. O nowych zasadach mówi się bardzo dużo w mediach. Nie brakuje również postów na oficjalnych, rządowych profilach w mediach społecznościowych.

>> Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Do kampanii informacyjnej włączyła się również Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Od kilku dni na ulicach naszego miasta można zobaczyć radiowozy, które za pomocą specjalnego nagłośnienia nadają komunikat, w którym funkcjonariusze proszą o pozostanie w domach.

Słyszałem taki komunikat idąc ulicą Dąbrowskiego. Jest on bardzo głośny. Ja byłem przy rynku Jeżyckim, a radiowóz słyszałem już, gdy był on na wysokości ulicy Żeromskiego. Bardzo dobrze, że policja w taki sposób informuje poznaniaków. Mam nadzieję, że zmotywuje to poznaniaków do pozostania w domach

mówi nam jeden z naszych czytelników, Michał. A jak brzmi taki komunikat? Zobaczcie materiał wideo: 

Komunikaty Policji w Poznaniu i w Wielkopolsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Radiowozy pojawiają się przede wszystkim w najbardziej zamieszkałych miejscach w Poznaniu, czyli między innymi na ratajskich osiedlach, Wildzie czy Jeżycach. Komunikaty z radiowozów można było usłyszeć też chociażby na Strzeszynie czy Naramowicach.

ZOBACZ TAKŻE:

Szpital w Kaliszu zamknięty przez koronawirus

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.