Zalany Poznań i okolice

i

Autor: czytelnicy Zalany Poznań i okolice

Poznań SPARALIŻOWANY! Wiele ulic nadal jest ZALANYCH! [WASZE ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-06-22 17:10

Nawałnica z burzą, która przeszła nad Poznaniem sparaliżowała miasto. Część ulic nadal jest zalana. W mieście tworzą się ogromne korki. Nasza skrzynka pęka w szwach od wiadomości od Was. Wysyłacie nam zdjęcia i filmiki, na których widać skutki ulewy. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na naszej stronie internetowej.

Tak źle w Poznaniu jeszcze nie było. Już ponad 1500 zgłoszeń otrzymali strażacy w całej Wielkopolsce! Zgłoszenia dotyczyły głównie zalań, podtopień, połamanych drzew i gałęzi. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Najgorzej sytuacja wyglądała w Poznaniu i powiecie poznańskim.

Zalanych było wiele ulic, na niektórych nadal są utrudnienia. Woda pojawiła się też w piwnicach, szpitalach oraz na parkingach podziemnych. Podtopione były między innymi parkingi w galerii King Cross Marcelin.

Tramwaje i autobusy nadal notują opóźnienia. W wielu miejscach ruch nadal jest wstrzymany. Informacja sprzed chwili - skarpa osunęła się na trasie PST. Ruch jest wstrzymany na całej trasie. Kursuje komunikacja zastępcza. Tramwaje linii numer 12, 14, 15, 16 i 92 jeżdżą do Połabskiej. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

Zalana została również hala poznańskiego lotniska Ławica. Wszystkie loty odbywają się bez zmian, ale w środku trwa sprzątanie. 

Zalało również kilka szpitali w naszym regionie. Nikomu jednak nic się nie stało. Tymczasem już teraz w okolicach ulic, które były zalane znaleźć można tablice rejestracyjne, które kierowcy pogubili. Jeżeli jesteście wśród tych pechowców - wybierzcie się w okolice, w których byliście. Oczywiście jedźcie tam, gdy sytuacja już się ustabilizuje, a korki w mieście nieco się zmniejszą, bo teraz utkniecie.

Ważne informacje też dla tych, którzy planowali wybrać się dzisiaj nad Wartę na Noc Sobótkową. Dzisiaj odbędzie się tylko koncert Chóru Pogłosy i zespołu kakofoNIKT. Warsztaty i rejsy statkiem zostały przełożone na jutro. Nowy termin pokazu Teatru Ognia Nam-Tara nie jest jeszcze znany.

A jak wygląda zalany Poznań na Waszych zdjęciach? Zobaczcie GALERIĘ! 

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE