Rower

i

Autor: Canva

Ranking

Poznań przyjazny rowerzystom

2023-05-23 16:19

Poznaliśmy wyniki tegorocznego badania klimatu rowerowego. Poznań znalazł się na 2 miejscu wśród największych polskich miast. To awans o jedną lokatę względem poprzedniego badania. Mimo wysokiej pozycji władze miasta zapewniają, że może jeszcze lepiej.

Poznań drugim dużym miastem w kraju najprzyjaźniejszym dla rowerzystów. Poznaliśmy wyniki tegorocznego badania klimatu rowerowego. Jak przekonuje zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski to duże wyróżnienie, zwłaszcza że nagrodę przyznają sami mieszkańcy.

- To po pierwsze wskazuje, że to, co robimy, jest we właściwym kierunku. Gdyby było odwrotnie, to pewnie byśmy spadali w tym rankingu, a po wtóre, że jest jednak zapotrzebowanie, że to nie jest tak jak jeszcze wiele lat temu, gdy mówiło się o budowie tras rowerowych w naszym mieście, to niektórzy pukali się w czoło- komentuje zastępca prezydenta.

Mariusz Wiśniewski zapewnia także że miasto nie spocznie na laurach i powalczy o najwyższą lokatę w przyszłym rankingu.

- Mamy ambitny plan. Mamy program rowerowy, który określa precyzyjnie miejsca, gdzie są prowadzone inwestycje. Chcemy też poprawiać bezpieczeństwo, jakoś poruszania się. Przy każdych nowych inwestycjach powstają drogi rowerowe, ale też modernizujemy i remontujemy już istniejące ciągi rowerowe- dodaje Wiśniewski.

Spośród miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców lepszy od Poznania okazał się jedynie Gdańsk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE