Poznań: Przed przejściami dla pieszych pojawiły się specjalne napisy! “PRZEJDŹ OFFLINE”

Przejdź offline - akcja Urzędu Miasta w Poznaniu
Autor: Jacek Jaśkowiak / Facebook Przejdź offline - akcja Urzędu Miasta w Poznaniu

Od początku czerwca obowiązują nowe przepisy. Mówią one między innymi o tym, że pieszy podczas przechodzenia przez jezdnię ma bezwzględny zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego. Przed przejściami dla pieszych w Poznaniu pojawiły się specjalne napisy, które mają przypominać o przepisach. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na naszej stronie internetowej.

1 czerwca zaczęły obowiązywać nowe przepisy ruchu drogowego. Pieszy, który dochodzi do przejścia ma pierwszeństwo. Czujnością muszą wykazać się zatem kierujący pojazdami. Korzystanie z telefonów, czy innych urządzeń elektronicznych podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, jezdni czy torowisko, często ogranicza pieszym obserwacje tego, co dzieje się w ruchu drogowym. Teraz jest to zakazane. Osoba, która będzie zapatrzona w ekran swojego smartfona, tabletu czy będzie słuchać muzyki na słuchawkach podczas przechodzenia przez jezdnię czy torowisko, już popełnia wykroczenie, za które może otrzymać mandat w wysokości do 500 zł. 

Dariusz Szpakowski wspomina dawne czasy i ocenia szanse Polaków na Euro

Wiele osób nadal nie pamięta o nowych przepisach. To właśnie dlatego urzędnicy z Poznania postanowili namalować przed kilkoma przejściami dla pieszych napisy zachęcające do schowania smartfona do kieszeni. 

Przechodząc przez światła, odłóżmy smartphone do kieszeni. Od czerwca obowiązują nowe przepisy, które nas do tego zobowiązują. Specjalne napisy, które wymalowaliśmy przy przejściach dla pieszych, mają Wam o tym przypominać. Pamiętajcie - najważniejsze jest bezpieczeństwo

apeluje prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. 

W najbliższym czasie w mieście pojawi się kilkadziesiąt takich napisów przy przejściach zlokalizowanych m.in. przy I ramie komunikacyjnej oraz ulicach Głogowskiej i Grunwaldzkiej. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE