Poznań poszukuje ławników! Na zgłoszenia macie czas do walentynek

2020-02-05 7:48
Poznań poszukuje ławników!
Autor: Edward Lich, www.pixabay.com

Kadencja przyszłych ławników potrwa przez 3 lata.

Sąd Okręgowy w Poznaniu oraz Sąd Rejonowy Poznań Grunwald i Jeżyce prowadzą rekrutację. Swojego kandydata może zgłosić każdy, kto zbierze 50 podpisów. Żeby zostać ławnikiem, trzeba przedstawić komplet niezbędnych dokumentów, które można znaleźć na stronie www.poznan.pl/lawnicy/

Ławnikiem może zostać każdy, kto ma polskie obywatelstwo i z tego względu korzysta z pełni praw. Jak informują władze miasta, kandydat powinien mieć "nieskazitelny charakter". Poza tym obowiązują go prawa dotyczące wieku - minimum 30, nie więcej niż 70 lat. Musi też mieszkać w Poznaniu rok albo dłużej i być na tyle zdrowym, żeby spełniać swoje obowiązki. 

Jak czytamy w komunikacie miasta:

Do pełnienia tej funkcji nie mogą ubiegać się osoby zatrudnione w sądzie lub w prokuraturze, policjanci, żołnierze, pracownicy służby więziennej, adwokaci, radcowie prawni ani aplikanci. Swojej kandydatury nie mogą też zgłaszać duchowni i radni. Wykluczone są również osoby, wchodzące w skład organów, od których decyzji można odwoływać się w sądzie.

Zgłoszenia, które spełniają wymogi formalne, przyjmowane będą w Urzędzie Miasta Poznania przy placu Kolegiackim 17, pok. 144 i 170 (pierwsze piętro), od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 oraz za pośrednictwem poczty. Dodatkowych informacji w sprawie naboru oraz wyborów ławników udzielają pracownicy urzędu pod numerem telefonu: 61 646 33 44.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE