Szyją maseczki dla szpitala/ zdj. ilustracyjne

i

Autor: pics_pd/pixnio.com

Poznań: Pomagają szpitalowi przy Szwajcarskiej i szyją maseczki!

2020-03-18 14:23

Nauczycieli z Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu postanowiły pomóc w trakcie epidemii koronawirusa lekarzom ze szpitala przy Szwajcarskiej i uszyć maseczki ochronne tak bardzo potrzebne pracownikom i pacjentom.

Szyją maseczki, które trafią do szpitala na Szwajcarskiej. Nauczycielki z zespołu szkół odzieżowych w Poznaniu postanowiły przekuć swoje umiejętności w akcję dobroczynną.

Pomysł szycia maseczek zrodził się błyskawicznie po doniesieniach medialnych o wielkich brakach w służbie zdrowia. Rozpoczęliśmy pracę od opracowania składu, po czym skontaktowaliśmy się z sanepidem i dyrekcją szpitala na Szwajcarskiej i uzyskaliśmy akceptację przedłożonej specyfikacji materiałowej. Wiem, że brzmi to bardzo poważnie, ale chcieliśmy żeby maseczki był przydatne, żeby spełniały wszelkie normy. - mówi Lidia Koralewska - jedna z inicjatorek akcji.

W akcji pomagają też inne instytucje.

Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej z Poznania oraz jedna z knajpek na ulicy Wrocławskiej zakupiły materiał do dalszego szycia maseczek. Nie mamy żadnych funduszy, mamy chęci i siły, chcemy działać. Dostaliśmy też sygnał od jednego z zakładów rzemieślniczych przy ulicy Taczaka o gotowości do podjęcia produkcji.

Maseczki szyją 4 nauczycielki. Pan z obsługi technicznej rozwozi je. Niestety ze względów bezpieczeństwa panie nie mogą zaprosić do współpracy nikogo z zewnątrz. Maseczki są jednorazowego użytku.

ZOBACZ TAKŻE:

Darmowa wytwórnia maseczek w Radomiu