Poznań: Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w szkołach!

2021-09-06 16:32
Szkoła
Autor: giovannacco/Pixabay/cc0 Są jeszcze wolne miejsca w tarnowskich szkołach ponadpodstawowych

W dwóch poznańskich szkołach potwierdzono pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem. W obu placówkach zakażenie dotyczy pierwszych klas; uczniowie kilku klas uczą się w trybie zdalnym.

O potwierdzeniu zakażeń w szkołach poinformował w poniedziałek lokalny portal wtk.pl.

Jak podano, koronawirusa wykryto u uczniów w dwóch placówkach; Szkole Podstawowej nr 54 i w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu.

W podstawówce na nauczaniu zdalnym są dwie klasy pierwsze, zaś w zespole szkół koronawirusa wykryto u ucznia jednej klasy pierwszej. Dziennikarze portalu podali, że uczniowie zostali objęci kwarantanną i do 10 września uczyć się będą w trybie zdalnym.

Wicedyrektor ZSBD w Poznaniu Aleksander Dolański, cytowany przez portal podkreślił, że nauczyciele są zaszczepieni. Po konsultacji z sanepidem zdecydowano, że mogą prowadzić zajęcia. Prowadzą je w maseczce.

W przypadku Szkoły Podstawowej nr 54 jeden z nauczycieli został objęty kwarantanną, z kolei drugi – zaszczepiony wcześniej przeciw COVID-19 - znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że minionej doby potwierdzono w kraju 183 nowe zakażenia koronawirusem; z czego 13 w Wielkopolsce.

Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE